Jeg læser generelt flest madblogs, da de har min store interesse. Følger en masse, men de her læser jeg mest:
http://lykkesmad.blogspot.dk/http://laavisesmad.blogspot.dk/http://piskeriset.dk/Kan i øvrigt anbefale
http://www.madblogs.dk, hvor man kan se en liste over nye opslag på div. madblogs. Der er meget god inspiration at hente.
Og så er der dem, der enten ikke handler om mad, eller som kun ind imellem gør det:
http://gedakt2013.blogspot.dk/ (hun er præst, og jeg synes, hendes skriverier om alt muligt er interessant)
http://casa-ginger.blogspot.dk/ Lurer også med hos Ado
http://www.miriamsblok.dk/ Handler en del om mode, dating og andre emner, som egentlig ikke er mig, men der er sjove indlæg imellem og også noget om katten Frank. Jeg er en sucker for katte, så det er lige mig
http://globetrotting.bloggersdelight.dk/ En gammel skolekammerat, som blogger om sine rejser/ophold i udlandet. Hun arbejder som guide.
Jeg blogger også selv. Har to blogs, hvor den største handler om mad (masser af opskrifter), og kattene + min hverdag i billeder:
http://thebigmeowski.blogspot.dk/Den anden er en side, der mere fungerer som en slags hjemmeside eller katalog for de bedste af de billeder, jeg på amatørplan fanger med mit kamera:
http://meowskiphoto.blogspot.dk/
Homer: Kids. From now on there are three ways of doing things:
the right way, the wrong way, and the Max Power way.
Bart: Isn't that just the wrong way?
Homer: Yes, but faster.